Bransoletka na nogę
Trendy

Bransoletka na nogę – ciekawe ozdoby na nadchodzące lato 2022

Bransoletka jest jednym z najchętniej noszonych elementów biżuterii. Sięgamy po nią, aby ozdobić nie tylko nasze ręce, ale i nogi, a ściślej mówiąc kostki. Jest to mała i subtelna dekoracja, która jednak tańcząc w rytmie naszych kroków bardzo przyciąga uwagę i dodaje powabu. Najczęściej bransoletki na stopę zakładamy w okresie letnim, bo wtedy to pokazujemy więcej ciała, a nasze obuwie jest najbardziej odkryte.

W zamierzchłych czasach bransolecie na nodze przypisywano różne znaczenia. Bywało, że była ona wyznacznikiem statusu społecznego, decydował o tym rodzaj kruszcu z jakiego została wykonana. Bywało również, że była symbolem rozwiązłości. W jeszcze innym kraju, a mowa tu o Indiach, bransoletki z dzwoneczkami nosiły mężatki. Dźwięk dzwoneczków zwiastował ich nadejście i wymuszał konieczność poprawnego zachowania w ich towarzystwie.

Historyczna symbolika noszenia bransoletek na nodze

W wielu kulturach ważne było również to, na której nodze nosiło się bransoletkę. Łańcuszek na lewej nodze oznacza, że kobieta jest zajęta. Niektóre bransoletki ozdobione kamieniami służyły w starożytności jako talizmany i miały chronić przed złem, biedą lub chorobą. W cywilizacjach zachodnich łańcuszek na nodze wiązano z emancypacją, wolnością słowa i zainteresowaniem płcią przeciwną. W dzisiejszych czasach łańcuszek na nodze nie ma już żadnej wymowy i znaczenia.

Symbolika z odległych czasów nie powinna być już traktowana poważnie. Dziś łańcuszek na kostce to przede wszystkim stylowa biżuteria i modna ozdoba, dzięki której każda kobieta może poczuć się jeszcze piękniej i bardziej kobieco. Kiedy szukamy bransoletki na nogę warto zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Najważniejszy będzie tutaj rozmiar bransoletki, a konkretnie chodzi o jej długość. Bransoletki przeznaczone do noszenia na ręku mają z reguły 17-21 cm, więc mogą okazać się za krótkie na nogę. Warto w tym celu wykorzystać bransoletkę z przedłużką lub zakupić dłuższą około 25 cm. Dlatego kupując bransoletkę do noszenia na kostce warto dokonać wcześniejszego pomiaru swojej kostki.

Do najchętniej kupowanych bransoletek na nogę należą:

  • bransoletki łańcuszkowe, które są uniwersalne i ponadczasowe, będą pasowały zarówno do poważnych stylizacji, jak i tych casualowych
  • sznurkowe, które łatwo dopasować zarówno na rękę, jak i na nogę, bo mają duży zakres regulacji sznurka
  • bransoletki z morskim motywem, sprawdzające się głównie w wakacyjnych miesiącach, z dużą ilością zawieszek w kształcie muszelek, rybek i kamieni

Kolejnym istotnym tematem jest rodzaj tworzywa lub kruszcu z jakiego wykonano bransoletkę. Jeśli szukamy porządnej bransoletki, która posłuży nam na długie lata to wybierzmy złotą. Natomiast jeśli taka ozdoba ma być tylko sezonowa, bo lubimy zmiany modowe to egzamin zda tutaj bransoletka srebrna lub ze stali szlachetnej. Taki zakup w zdecydowanie mniejszym stopniu uszczupli nasz portfel, a efekt też będzie bardzo zadowalający. Warto w tym miejscu wspomnieć, że czynniki takie jak piasek i woda będą wpływały niekorzystnie na każdy rodzaj kruszcu, jeśli zdecydujemy się nosić bransoletkę do plażowej stylizacji.

Skoro już o stylizacjach mowa, to właśnie do czego można założyć bransoletkę na kostkę? Bo przecież takiej biżuterii nie rezerwujemy tylko i wyłącznie dla plażowych stylizacji. Warto odrzucić wszelkie ograniczenia, jeśli chodzi o noszenie takowej biżuterii. Bransoletki na nogę pasują nie tylko do kostiumu kąpielowego, letnich sandałów czy klapek. Równie efektownie będą wyglądały jeśli założysz je do eleganckich szpilek, balerinek czy butów sportowych. Gustowny łańcuszek może być świetnym uzupełnieniem nawet stroju do pracy. Wiele zależy od samego modelu. Klasyczne bransoletki łańcuszkowe, które nie posiadają wielu elementów nadadzą się również do eleganckich strojów. Te bardziej ozdobne, z zawieszkami lub koralikami sprawdzą się w codziennych stylizacjach. Na której nodze je nosić? W dzisiejszych czasach nie ma to żadnego znaczenia i zależy głównie od upodobań danej osoby.

Więcej bransoletek znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.