Uczulenie na złotą biżuterię

Uczulenie na złoto – co warto wiedzieć?

Pierwszym objawem uczulenia na złoto jest silne swędzenie skóry oraz występowanie zaczerwienienie w miejscu, w którym biżuteria dotykała ciała. Mimo że złoto jest stosunkowo słabym alergenem, długotrwałe narażanie się na kontakt z tym metalem może powodować występowanie wysypki oraz uczucia dyskomfortu na skórze. Osoba uczulona podczas noszenia złotej biżuterii może zauważyć u siebie małe zmiany skórne (najczęściej są to grudki wysiekowe), które mogą potęgować swędzenie oraz dawać uczucie napiętej skóry. Warto wiedzieć, że długotrwałe noszenia złotej biżuterii może doprowadzić do powstania ognisk rumieniowych, obrzęku lub nawet pęcherzyków wypełnionych płynem. Aby ograniczyć powstawanie niepożądanych efektów ubocznych, już przy pierwszych objawach należy zdjąć biżuterię oraz zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry.

Naszyjnik srebrny pozłacany z czarnym turmalinem kupisz tutaj

Jaką biżuterię wybrać przy uczuleniu na złoto

Uczulenie na złoto to wbrew pozorom często występujące zjawisko, które dotyczy głównie mieszkańców krajów wysoko rozwiniętych. Jeśli zauważyłeś u siebie jeden z objawów uczulenie, powinieneś jak najszybciej zrezygnować z noszenie złotej biżuterii. Zamiast złota, warto postawić na materiały takie jak stal nierdzewna, srebro lub platyna. Warto jasno zaznaczyć, że u osób uczulonych na złoto, nawet kontakt z biżuterią pozłacaną może okazać się czynnikiem wywołującym alergie. Uczulenie na złote kolczyki może okazać się wyjątkowo niekomfortowe przy pierwszym przesuwaniu, ponieważ to właśnie wtedy skóra ma największy kontakt z metalem. Mając na uwadze to, że może dojść do reakcji uczuleniowej, przed podjęciem decyzji o przesuwaniu uszu, warto dokonać próby uczuleniowej, która w jasny sposób wykluczy materiały, które mogą powodować alergie.

Srebrne kolczyki z motywem lilii Love Elegance kupisz tutaj

Uczulenie na złoto – jak sobie z nim radzić

Co zrobić, gdy ma się uczulenie na złoto? Otóż na to pytanie, istnieje wiele odpowiedzi. W sytuacji, w której uczulenie na złoto zostało potwierdzone, można unikać złota oraz używać biżuterii z innych materiałów lub zdecydować się na odczulanie. W przypadku używania biżuterii wykonanej z innych materiałów warto postawić na specjalną biżuterię antyalergiczną, która będzie dodatkowym zabezpieczeniem przed ewentualną alergią alergiczną. Należy bowiem jasno zaznaczyć, że osoby cierpiące na uczulenie na złoto przeważnie posiadają delikatną skórę, która charakteryzuje się występowaniem reakcji alergicznych spowodowanych różnymi metalami. Używając biżuterii antyalergicznej, możesz mieć pewność co do tego, że Twoja skóra będzie dodatkowo chroniona.

Pierścionek srebrny pozłacany w odcieniu żółtego złota bryła z cyrkoniami Love Elegance kupisz tutaj

Odczulanie – jak przebiega?

Uczulenie na złoto odczulanie – co warto wiedzieć? Jeśli chodzi o odczulanie, to już na samym wstępie warto podkreślić, że całkowite odczulenie nie jest możliwe. Decydując się jednak na noszenia złotej biżuterii, należy zwrócić szczególną uwagę na próbę złota. Często bowiem bywa tak, że reakcję uczuleniowej wywołuje konkretna ilość karatów. Co ciekawe, uczulenie może wywoływać zarówno zbyt niska próba złota, jak i ta zbyt wysoka, dlatego w procesie odczulanie najważniejsza jest dokładna obserwacja. Jeśli chodzi o profesjonalne odczulanie, to najlepiej jest wykonać tak zwaną próbę prowokacyjną, która jest w stanie dać szybki oraz precyzyjny wynik. Odczulanie na złotą biżuterię jest o tyle trudne, że nie można go leczyć poprzez terapię doustną. Podejmując decyzję o rozpoczęciu odczulania, warto wybrać się do lekarza, który ma doświadczenie w tego typu działaniach.

Gdzie można dostać biżuterię antyalergiczną dobrej jakości?

Jeśli zależy Ci na tym, by zaopatrzyć się w estetyczną biżuterię antyalergiczną, dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z usług oferowanych przez sklep lovestoryonline.pl. Wśród wielu artykułów dostępnych w ofercie sklepu, można znaleźć wyjątkową biżuterię antyalergiczną, która swoim designem oraz doskonałą jakością jest w stanie zachwycić nawet najbardziej wymagających konsumentów. Jeśli zatem chcesz kupić nową biżuterię, postaw na lovestoryonline.pl.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień