Blog,  Trendy

Sztuka noszenia kilku pierścionków, czyli ring stacking.

Każda z kobiet uwielbia biżuterię i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Od dawna istniało przekonanie, że noszenie biżuterii powinno być umiarowe i rozsądne. To przekonanie tak głęboko zakorzeniło się w świadomości kobiet, że zaczęły się zastanawiać, czy można nosić dwa pierścionki na jednym palcu. Jednak obecnie trendy w biżuterii zmieniają się szybko, co jest bardzo pozytywne. Ostatnio popularny stał się trend ring stacking, czyli noszenie kilku pierścionków na jednym palcu. Ale czym dokładnie jest ring stacking i jakie są jego zasady?

Czym jest układanie pierścionków na palcach?

Zdecydowanie ring stacking jest trendem, który zyskał ogromną popularność wśród kobiet na całym świecie. Dzięki niemu panie mogą nosić tyle pierścionków, ile tylko chcą, komponując je na swoich palcach i dłoniach. To nowa sztuka w noszeniu biżuterii, która pozwala na swobodę wyboru i eksperymentowanie z różnymi stylami. Trend ten stał się prawdziwą rewolucją w świecie biżuterii, a dzięki prostym zasadom można go opanować do perfekcji.

Jak najlepiej prezentować kilka pierścionków na palcach?

Pozbawianie pierścieni – jak już wspomniano wcześniej – jest to praktyka noszenia kilku pierścieni na jednym palcu lub nawet na kilku palcach obu dłoni. Jednak każda kobieta powinna pamiętać, że pozbywanie pierścieni ma swoje zasady, którymi należy się kierować podczas zakładania dwóch pierścieni na jednym palcu. Pozbawianie pierścieni można śmiało nazwać sztuką biżuteryjną. Wynika to z faktu, że odpowiednio dobrane i skomponowane ze sobą pierścienie na jednym palcu mogą prezentować się niezwykle estetycznie i dodawać każdej kobiecie wyjątkowego charakteru. Jednak jak nosić kilka pierścieni? Oto pięć podstawowych zasad pozbywania się pierścieni.

1. Wybierz minimalistyczne i delikatne wzory obrączek

Założenie kilku pierścionków na jeden palec może być wyzwaniem.
Pierwsza zasada ring stacking mówi o zachowaniu prostej formy i korzystaniu z cienkich modeli.
Ciężkie i szerokie obrączki oraz pierścionki z kamieniami szlachetnymi nie sprawdzą się w tym przypadku.
Wymagane są zgrabne i cienkie pierścienie do ułożenia w stosy, zgodnie z zasadą ring stacking.
Panie mogą postawić na jeden pierścień w stosie z mocniejszym akcentem, np. połyskującą cyrkonią.

2. Ciesz się formami

Ring stacking w kontekście kształtów pierścieni, daje paniom tak naprawdę pełną dowolność. Można łączyć ze sobą- w obrębie jednego palca- pierścienie z zabawnymi symbolami lub drobnymi ozdobami. Co więcej, ring stacking dopuszcza również połączenie pierścionka nieco szerszego, z jego cieńszym odpowiednikiem. W tym przypadku jednak nie powinnyśmy dodawać kolejnych pierścieni na palec, gdyż dwa w zupełności nam wystarczą. Ciekawym rozwiązaniem są także pierścienie o nieregularnym kształcie w zakresie samej obrączki. Panie w tej kwestii mają więc dość duże pole do popisu.

3. Kombinuj różne barwy

Tradycyjną zasadą, która jest powtarzana nam już od wielu lat, jest to, by nie łączyć złota ze srebrem. Niemniej jednak w ring stacking takie połączenie jest jak najbardziej dopuszczalne, a można nawet powiedzieć, że jest ono wskazane! Oczywiście można więc zestawić ze sobą złote i srebrne modele pierścionków, jednak warto w tej kwestii zachować pewien umiar. W obrębie jednej dłoni, a nawet jednego palca możemy połączyć jeden pierścionek złoty, z dwoma modelami pierścionków srebrnych. Takie połączenie gwarantuje wyjątkowy blask idealny do rozświetlenia jesiennej stylizacji.

4. Nie zapominaj o drugiej dłoni

Zestawianie pierścieni to nie tylko sprawa łączenia i układania wielu pierścieni na jednym palcu. Gdy decydujemy się na zestawianie pierścieni, nie możemy zapominać o tym, że posiadamy także drugą dłoń, która nie powinna pozostać „pusta”. Zamiast układać wszystkie pierścienie na jednym palcu, lepiej równomiernie rozłożyć je na palcach obu dłoni. Dzięki temu osiągniemy harmonię i elegancję.

5. Nie trzeba obawiać się rozmieszczania pierścionków wzdłuż całej długości palca.

Stosowanie pierścieni – czy jest sens nosić kilka pierścieni na jednym palcu?

Zbieranie pierścionków z pewnością jest jednym z tych trendów, który można albo polubić, albo nie znosić. Mimo to kobiety nosząc kilka pierścionków na jednym palcu, na obu dłoniach, mogą efektywnie wyróżnić się w tłumie i dodatkowo urozmaicić swoje stylizacje. Trzeba jednak przyzwyczaić się do zbierania pierścionków. Na początku dwa pierścionki na jednym palcu mogą wydawać się zbyt ekstrawaganckie i niepraktyczne. Jednak patrząc na to z innej perspektywy, szybko zauważymy, jak kilka pierścionków na jednym palcu efektywnie ozdabia nasze dłonie i nadaje im wyjątkowej lekkości i subtelności. Zbieranie pierścionków skutecznie wyszczupla palce, a także podkreśla indywidualny charakter każdej kobiety. Warto więc samodzielnie wypróbować ten trend i sprawdzić, czy został stworzony z myślą o nas. Kobiety z pewnością nie będą tego żałować!