Blog,  Na prezent

Zaakceptuj swoją kobiecość i poczuj jej potęgę!

Zdecydowana, delikatna, odważna, pełna nadziei i nieugięta – to cechy kobiet, które zainspirowały nas do stworzenia kolekcji bransoletek z pereł naturalnych. Te wyjątkowe kobiety zostaną na zawsze zapamiętane. Każda z nich osiągnęła coś niezwykłego, mimo że ich charaktery są różnorodne. Bransoletki symbolizują wartości, jakie wprowadziły do świata. A właściwości pereł naturalnych odzwierciedlają ich silne cechy. Pełnią rolę talizmanu!

Oprah Winfrey – ikona pozytywnego myślenia

Oprah Gail Winfrey (ur. 29 stycznia 1954) jest amerykańską prezenterką telewizyjną, producentką i aktorką. Jako pierwsza Afroamerykanka w historii osiągnęła majątek przekraczający miliard dolarów. Jej najważniejszym programem był „The Oprah Winfrey Show” – audycja, która poruszała niezwykle istotne społecznie, często kontrowersyjne tematy, takie jak prawa mniejszości i zwierząt.

To Ellen Degeneres dokonała publicznego coming outu jako lesbijka w swoim programie – było to jedno z pierwszych takich wyznań celebrytów w Stanach Zjednoczonych, co stanowiło pewnego rodzaju otwarcie dla innych znanych osób ukrywających swoją orientację seksualną. Zyskała popularność dzięki swojej empatii i umiejętności słuchania. W swoim talk-show zaprasza nie tylko gwiazdy i dziennikarzy, ale także zwykłych ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji. Jest również cenioną filantropką, wspierając między innymi najuboższych studentów Koledżu Morehouse poprzez przekazanie 400 stypendiów.

Opowieść o niej dowodzi, że pewność siebie i wysiłek to klucz do osiągnięcia sukcesu. Oprah stała się ikoną siły, wytrwałości i nadziei dla kobiet na całym globie.

W naszyjniku damskim OPRAH znajdują się dwa rodzaje kamieni naturalnych, opal różowy i kryształ górski, oraz zawieszka w kształcie słońca. Połączenie różowego opalu z kryształem górskim pomaga utrzymać harmonię pomiędzy ciałem, umysłem, a duszą. Oba minerały posiadają potężne właściwości ochronne oraz oczyszczające, intensywnie wzmacniają energię życiową. Dodatkowo opal różowy napełnia nadzieją, miłością oraz spokojem.

Znaczniki:

Margaret Thatcher – determinacja

Margaret Thatcher, znana również jako „Żel

(1925-2013) Margaret Thatcher, znana również jako „Żelazna Dama”, była pierwszą kobietą, która pełniła funkcję premiera Wielkiej Brytanii w latach 1979 – 1990. Jest uważana za jedną z najwybitniejszych postaci w historii europejskiej i światowej polityki. Jej sposób sprawowania władzy charakteryzował się stanowczością, jednocześnie osiągając wysoką skuteczność w realizacji wyznaczonych celów.

Zwycięstwo Wielkiej Brytanii nad Argentyną podczas wojny o Falklandy w 1982 roku przyczyniło się do ogromnej popularności tej polityczki. Trzykrotnie wybierana na stanowisko premiera, zawsze pokonując inne prominentne postacie polityczne. Jej styl zarządzania oraz poglądy polityczne były inspiracją dla wielu kolejnych liderów, stając się oficjalnie znanym nurtem politycznym: taczeryzmem.

Margaret Thatcher pokazała swoją siłę i determinację, dowodząc, że kobiety mają szansę odnosić sukcesy zarówno w polityce, jak i biznesie, oraz walczyć o swoje prawa i równouprawnienie.

Naszyjnik z naturalnymi kamieniami stworzony specjalnie dla niej, składa się z turmalinu wspierającego spełnianie marzeń i pragnień, oraz kryształu górskiego o intensywnym działaniu ochronnym. Ta unikatowa biżuteria wzmacnia energię życiową i równowagę między ciałem, umysłem i duszą, jest również wykonana ręcznie.

Marilyn Monroe – ikona dążenia do spełnienia marzeń oraz personifikacja szyku

Marilyn Monroe, (1926-1962) znana również jako Norma Jeane Mortenson, to amerykańska aktorka, piosenkarka, producentka filmowa i modelka. Wyróżniana była za swoją pracę, zdobywając nagrody takie jak Złote Globy, Crystal Star Award i David di Donatello. Nie unikała trudnych tematów w swojej karierze. Była jedną z pierwszych publicznie znanych osób w USA, które otwarcie przyznały się do praktykowania jogi, co w tamtych czasach było tematem tabu. Marilyn uważana jest za ikonę kobiecości i symbol seksapilu. Mimo świadomości swojego uroku, angażowała się w działania feministyczne i sprzeciwiała się uprzedmiotowieniu kobiet.

Marilyn Monroe była inspiracją dla innych kobiet, które dążyły do osiągnięcia swoich celów i marzeń. Została ikoną kobiecej siły i wytrwałości. Dzięki swojemu talentowi i wysiłkowi, zdobyła miano jednej z najbardziej znanych gwiazd kina.

Naszyjnik MARILYN jest reinterpretacją klasycznego naszyjnika z pereł. Perły są symbolem bogactwa, dobrobytu, piękna i niewinności, uważane są za talizman przynoszący szczęście i fortunę. Całość uzupełnia kryształ górski, który posiada silne właściwości uzdrawiające. Ten naszyjnik wykonany z szlachetnych kamieni naturalnych pomaga zachować równowagę między ciałem, umysłem i duszą.

Księżna Diana – delikatność i zrozumienie

Diana, księżna Walii (1961-1997) była członkinią rodziny królewskiej, pierwszą żoną obecnego króla Wielkiej Brytanii, Karola Trzeciego. Już za życia cieszyła się ogromną popularnością zarówno wśród poddanych, jak i osób z innych krajów. Jej zainteresowanie modą przyczyniło się do ustanowienia nowych trendów, a zaangażowanie charytatywne było niezwykle silne.

To dzięki niej w 1997 roku w Ottawie w Kanadzie został podpisany traktat zakazujący produkcji, eksportu oraz stosowania min przeciwpiechotnych. Wspierała również organizacje takie jak Turning Point czy Relate, a także inne zaangażowane w działalność medyczną i pomoc potrzebującym – zwłaszcza w obszarze zdrowia psychicznego. Dodatkowo angażowała się w walkę z problemem bezdomności.

„Księżna Ludzkich Serc” emanowała niezwykłą empatią. Jej serce otwarte było na różnorodność, co sprawiało, że była inspiracją dla wielu ludzi na całym globie. Była ikoną mody, która w swoim stylu łączyła klasyczną elegancję z odrobiną odwagi.

W naszym naszyjniku inspirowanym Dianą znajduje się połączenie kunzytu z kryształem górskim. Naszyjnik przywraca wiarę w siebie i dodaje pewności. Przynosi spokój dbając o równowagę pomiędzy ciałem, umysłem, a duszą. Dodatkowo kryształ górski ma silne działanie ochronne.

Frida Kahlo – ikona odwagi

Frida Kahlo (1907 – 1954), znana także jako Magdalena Carmen Frida Kahlo y Calderon, była meksykańską artystką, która skupiała się głównie na tworzeniu autoportretów. Jej prace często poruszały tematy związane z bólem i cierpieniem, które były inspirowane jej własnym zdrowiem. W młodości doświadczała wielu poważnych schorzeń oraz przeszła poważny wypadek drogowy.

Słaba kondycja zdrowotna towarzyszyła jej aż do końca życia – musiała przejść aż siedem operacji na kręgosłup, co spowodowało, że została skazana na życie na wózku inwalidzkim, a z powodu gangreny konieczna była amputacja nogi. Poza działalnością artystyczną, kobieta ta zaangażowała się również w politykę, co odzwierciedlało się w jej dziełach – można zauważyć motywy feministyczne i antytradycjonalistyczne.

Frida zdecydowanie manifestowała swoje feministyczne przekonania i angażowała się w działania na rzecz poprawy sytuacji kobiet w Meksyku oraz na całym świecie. Motywowała kobiety do walki o swoje prawa i równouprawnienie.

Naszyjnik FRIDA z czarnymi kamieniami ma potężne działanie stymulujące oraz wzmacniające. Podnosząc poziom energii życiowej zapobiega stagnacji, wspiera rozwój. Dodatkowo apatyt intensywnie wpływa na rozwijanie kreatywności. Sprzyja przekształcaniu marzeń w rzeczywistość. Apatyt pomaga otworzyć się na innych ludzi i swobodnie wyrażać siebie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem na temat właściwości kamieni naturalnych. Zajrzyj do poprzedniego wpisu